Հայ արբիտրաժային միությունը ուրախությամբ աջակցել և հետևել է Չորրորդ VIAC CAN կոնգրեսին 2026, որը կայացել է «Գաղափարներից դեպի ազդեցություն» խորագրի ներքո։
Կոնգրեսը համախմբել էր տարբեր երկրների արբիտրաժային մասնագետների, ակադեմիական շրջանակների ներկայացուցիչների և երիտասարդ մասնագետների՝ ստեղծելով արդյունավետ հարթակ գաղափարների փոխանակման, ոլորտի արդիական միտումների քննարկման և միջազգային մասնագիտական համագործակցության ամրապնդման համար։
Միջոցառումը ևս մեկ անգամ ընդգծեց միջսահմանային երկխոսության, նորարարական մոտեցումների և ինստիտուցիոնալ համագործակցության կարևորությունը միջազգային վեճերի լուծման ոլորտի հետագա զարգացման համատեքստում։
Հայ արբիտրաժային միությունը իր շնորհակալությունն է հայտնում VIAC թիմին՝ բարձր մակարդակով կազմակերպված կոնգրեսի համար և ակնկալում է շարունակական արդյունավետ համագործակցություն միջազգային արբիտրաժային համայնքի շրջանակում։

Армянская арбитражная ассоциация с удовлетворением поддержала и приняла участие в Четвертом Конгрессе VIAC CAN 2026, прошедшем под девизом «От идей к реальному воздействию».
Конгресс объединил специалистов в области арбитража, представителей академического сообщества и молодых практиков из различных юрисдикций, став эффективной площадкой для обмена мнениями, обсуждения современных тенденций и укрепления международного профессионального сотрудничества.
Мероприятие вновь подчеркнуло важность трансграничного диалога, инновационных подходов и институционального взаимодействия для дальнейшего развития международного разрешения споров.
Армянская арбитражная ассоциация выражает признательность команде VIAC за высокий уровень организации Конгресса и рассчитывает на дальнейшее развитие профессионального сотрудничества в международном арбитражном сообществе.