Նախորդ շաբաթ Արբիտրաժի և հաշտարարության հայաստանյան կենտրոնում (AMCA) տեղի է ունեցել արբիտրաժին նվիրված մասնագիտական դասընթաց, որին մասնակցել են նաև Հայաստանի արբիտրների ասոցիացիայի անդամներ։
Դասընթացի շրջանակում բանախոսությամբ հանդես է եկել Հայաստանի արբիտրների ասոցիացիայի նախագահ, փաստաբան Արամ Խաչատրյանը, ով ներկայացրել է արբիտրաժային համաձայնությանը վերաբերող մի շարք առանցքային հարցեր՝ ապահովելով մասնագիտական և բովանդակալից քննարկումներ։
Որպես բանախոս հանդես է եկել նաև «Կոնցեռն Դիալոգ» փաստաբանական գրասենյակի գործընկեր, ԱյՍիՍի Հայաստան վեճերի այլընտրանքային լուծման հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստանի արբիտրների ասոցիացիայի անդամ Լիլիթ Կարապետյանը, ով մասնակիցներին ներկայացրել է արբիտրաժի էությունը, տեսակները և գործնական առավելությունները։
Դասընթացը ներառել է տեսական և կիրառական բաղադրիչներ՝ ուղղված արբիտրաժի ոլորտում մասնագիտական կարողությունների զարգացմանը։

На прошлой неделе в Армянском центре медиации и арбитража (AMCA) состоялся профессиональный семинар, посвящённый арбитражу, в котором также приняли участие члены Ассоциации арбитров Армении.
В рамках семинара с докладом выступил Арам Хачатрян, президент Ассоциации арбитров Армении, адвокат, который представил ряд ключевых вопросов, связанных с арбитражным соглашением, обеспечив профессиональное и содержательное обсуждение.
С докладом также выступила Лилит Карапетян, партнёр юридической фирмы «Концерн Диалог», председатель комиссии ICC Armenia по альтернативному разрешению споров и член Ассоциации арбитров Армении, которая представила сущность арбитража, его виды и практические преимущества.