Նախորդ շաբաթ Արբիտրաժի և հաշտարարության հայաստանյան կենտրոնում (AMCA) տեղի է ունեցել արբիտրաժին նվիրված մասնագիտական դասընթաց, որին մասնակցել են նաև Հայաստանի արբիտրների ասոցիացիայի անդամներ։
Դասընթացի շրջանակում բանախոսությամբ հանդես է եկել Հայաստանի արբիտրների ասոցիացիայի նախագահ, փաստաբան Արամ Խաչատրյանը, ով ներկայացրել է արբիտրաժային համաձայնությանը վերաբերող մի շարք առանցքային հարցեր՝ ապահովելով մասնագիտական և բովանդակալից քննարկումներ։
Որպես բանախոս հանդես է եկել նաև «Կոնցեռն Դիալոգ» փաստաբանական գրասենյակի գործընկեր, ԱյՍիՍի Հայաստան վեճերի այլընտրանքային լուծման հանձնաժողովի նախագահ, Հայաստանի արբիտրների ասոցիացիայի անդամ Լիլիթ Կարապետյանը, ով մասնակիցներին ներկայացրել է արբիտրաժի էությունը, տեսակները և գործնական առավելությունները։
Դասընթացը ներառել է տեսական և կիրառական բաղադրիչներ՝ ուղղված արբիտրաժի ոլորտում մասնագիտական կարողությունների զարգացմանը։

Last week, the Armenian Mediation and Arbitration Center (AMCA) hosted a professional seminar devoted to arbitration, with the participation of members of the Armenian Arbitrators Association.
Within the framework of the seminar, a presentation was delivered by Aram Khachatryan, President of the Armenian Arbitrators Association and attorney-at-law, who addressed a number of key issues related to arbitration agreements, ensuring professional and substantive discussions.
The seminar also featured a presentation by Lilit Karapetyan, Partner at “Concern Dialog” Law Firm, Chair of the ICC Armenia Commission on ADR, and member of the Armenian Arbitrators Association, who introduced the essence of arbitration, its types, and practical advantages.
The seminar included both theoretical and practical components aimed at enhancing professional competencies in the field of arbitration.