Սեպտեմբերի 5-ին Armenian Arbitration Week 2025-ի շրջանակում կայացավ երկրորդ զուգահեռ միջոցառումը՝ «Tribunal-ի հետևում․ արբիտրաժում կարիերայի կառուցում և էթիկական չափանիշների պահպանում» թեմայով։
Միջոցառմանը Հայաստանի Արբիտորների Ասոցիացիայի նախագահը հանդես եկավ թե՛ բացման խոսքով, թե՛ քննարկման ընթացքում իր դիտարկումներով։
Քննարկման ընթացքում առանձնահատուկ ուշադրություն դարձվեց արբիտրների և իրավաբանական խորհրդատուների մասնագիտական ուղուն, ինչպես նաև այն հմտություններին, արժեքներին ու էթիկական չափանիշներին, որոնք ձևավորում են հաջողակ կարիերա արբիտրաժում։ Բանախոսները անդրադարձան երիտասարդ մասնագետների համար առկա ուղիներին, ազնվության և անաչառության կարևորությանը, ինչպես նաև անկախության ու արդյունավետության հավասարակշռման գործնական մարտահրավերներին։

5 сентября в рамках Armenian Arbitration Week 2025 состоялось второе параллельное мероприятие под названием «За кулисами трибунала: построение карьеры в арбитраже и соблюдение этических стандартов».
Президент Ассоциации арбитров Армении выступил как с приветственным словом, так и в рамках дискуссии.
Сессия была посвящена профессиональному пути арбитров и юристов, подчеркнув навыки, ценности и этические стандарты, формирующие успешную карьеру в арбитраже. Спикеры обсудили карьерные возможности для молодых специалистов, значение добросовестности и беспристрастности в арбитражном процессе, а также практические вызовы, связанные с балансом независимости и эффективности.