Հայաստանի Արբիտրների Ասոցիացիան, համագործակցելով Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանի հետ, հաջողությամբ անցկացրեց 2024 թվականի արբիտրաժի ամառային դպրոցը հունիսի 27-30-ը: Այս չորսօրյա ինտենսիվ ծրագիրը նպատակ ուներ խորացնել մասնակիցների տեսական և գործնական գիտելիքները արբիտրաժի վերաբերյալ:
Մոտ 15 մասնակիցներ մասնակցեցին ամառային դպրոցին, որը հիանալի հարթակ էր իրավաբանության ուսանողների և իրավաբանական մասնագետների համար, որպեսզի խորացնեն իրենց գիտելիքները դասախոսությունների, դաշտային դատարանների նիստերի և իրավիճակային սիմուլյացիաների միջոցով:
Վերջին նստաշրջանում անցկացվեց պանելային քննարկում, որին մասնակցում էին Հայաստանի արբիտրաժի կենտրոնների ներկայացուցիչներ: Քննարկման թեման էր յուրաքանչյուր կենտրոնի հիմնական հատկանիշները և Հայաստանում արբիտրաժի զարգացման խնդիրները: Սա արժեքավոր տեղեկատվություն և մասնագիտական երկխոսություն էր ապահովում:
Շնորհակալություն ենք հայտնում բոլոր մասնակիցներին, հատկապես մեր բանախոսներին և հովանավորներին, որոնց աջակցությունն օգնեց իրականացնել այս միջոցառումը: Լուսանկարների համար այցելեք մեր լուսանկարների ալբոմը:

The Association of Arbitrators of Armenia, in collaboration with the American University of Armenia, successfully hosted the 2024 Arbitration Summer School from June 27-30. This four-day intensive program aimed to enhance participants' theoretical and practical understanding of arbitration.
With around 15 participants, the summer school provided an excellent platform for law students and legal professionals to deepen their knowledge through lectures, moot court sessions, and situational simulations.
In the final session, a panel discussion was held featuring representatives from Armenian arbitration centers. The discussion focused on the key characteristics of each center and the challenges in developing arbitration in Armenia. This provided valuable insights and fostered dialogue among professionals in the field.
We extend our heartfelt gratitude to all participants, especially our speakers and sponsors, whose support made this event possible. For more highlights and event photos, please visit our photo gallery.