Հայաստանի Արբիտրների Ասոցիացիան, համագործակցելով Հայաստանի Ամերիկյան Համալսարանի հետ, հաջողությամբ անցկացրեց 2024 թվականի արբիտրաժի ամառային դպրոցը հունիսի 27-30-ը: Այս չորսօրյա ինտենսիվ ծրագիրը նպատակ ուներ խորացնել մասնակիցների տեսական և գործնական գիտելիքները արբիտրաժի վերաբերյալ:
Մոտ 15 մասնակիցներ մասնակցեցին ամառային դպրոցին, որը հիանալի հարթակ էր իրավաբանության ուսանողների և իրավաբանական մասնագետների համար, որպեսզի խորացնեն իրենց գիտելիքները դասախոսությունների, դաշտային դատարանների նիստերի և իրավիճակային սիմուլյացիաների միջոցով:
Վերջին նստաշրջանում անցկացվեց պանելային քննարկում, որին մասնակցում էին Հայաստանի արբիտրաժի կենտրոնների ներկայացուցիչներ: Քննարկման թեման էր յուրաքանչյուր կենտրոնի հիմնական հատկանիշները և Հայաստանում արբիտրաժի զարգացման խնդիրները: Սա արժեքավոր տեղեկատվություն և մասնագիտական երկխոսություն էր ապահովում:
Շնորհակալություն ենք հայտնում բոլոր մասնակիցներին, հատկապես մեր բանախոսներին և հովանավորներին, որոնց աջակցությունն օգնեց իրականացնել այս միջոցառումը: Լուսանկարների համար այցելեք մեր լուսանկարների ալբոմը:

Ассоциация арбитров Армении в сотрудничестве с Американским университетом Армении успешно провела летнюю школу по арбитражу 2024 года с 27 по 30 июня. Эта четырехдневная интенсивная программа была направлена на углубление теоретических и практических знаний участников об арбитраже.
В летней школе приняли участие около 15 человек, что стало отличной платформой для студентов юридических факультетов и профессионалов в области права для углубления своих знаний через лекции, заседания судов и ситуационные симуляции.
На заключительном заседании состоялась панельная дискуссия с участием представителей арбитражных центров Армении. Основная тема обсуждения - ключевые характеристики каждого центра и проблемы развития арбитража в Армении. Это обеспечило ценную информацию и способствовало диалогу между профессионалами в этой области.
Выражаем искреннюю благодарность всем участникам, особенно нашим лекторам и спонсорам, чья поддержка сделала это мероприятие возможным. Для получения дополнительных сведений и фотографий с мероприятия посетите наш фотоальбом.